Мультитест ЗНО 2023 року: математика


Мультитест ЗНО 2023 року: математика

НМТ-2023: ДЕМОНСТРАЦІЙНИЙ ТЕСТ ІЗ МАТЕМАТИКИ

Фахівці УЦОЯО продовжують готувати демонстраційні варіанти тестів з усієї лінійки  предметів НМТ. Сьогодні ми пропонуємо потенційним учасникам тестування виконати завдання  з другого обов’язкового предмета ー  математики.

Онлайновий НМТ із математики доступний на сайті Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти за цим посиланням. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний вступному тесту. 

Під час реального тестування у вас буде змога користуватися довідковими матеріалами (формулами), тож і тепер рекомендуємо працювати над завданнями з опертям на них. 

Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні ви зможете вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи того завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи отримаєте результат тестування з цього предмета. 

Якщо у вас наразі повільний інтернет або немає можливості працювати протягом 60 хвилин за комп’ютером / з планшетом / телефоном ー завантажте файл із  демонстраційним варіантом тесту з математики на свій пристрій, виконайте завдання і звірте свої відповіді з правильними. 



У 2023 році вступники до закладів вищої освіти вдруге складатимуть національний мультипредметний тест (НМТ), який проводитимуть у комп’ютерному форматі. Це випробування міститиме три блоки завдань: з української мови, з математики та один предмет на вибір (історія Українибіологіяхіміяфізика, іноземна (англійськанімецькафранцузькаіспанська за вибором учасника) мова).

Яким буде зміст завдань блоку НМТ з математики?

Зміст завдань блоку НМТ з математики буде відповідати чинній програмі ЗНО з математики. Ця програма охоплює всі теми з алгебри й геометрії, які вивчалися у шкільному курсі, а саме:

  • «Числа і вирази»;
  • «Рівняння, нерівності і їх системи»;
  • «Функції»;
  • «Ймовірність випадкової події, вибіркові характеристики (середнє значення), аналіз діаграм та графіків»;
  • «Планіметрія»;
  • «Стереометрія».

Яка структура блоку НМТ з математики?

Усього в блоці НМТ з математики буде 22 завдання, з-поміж яких:

  • 15 завдань з вибором однієї правильної відповіді з п’яти запропонованих варіантів;
  • 3 завдання на встановлення відповідності (потрібно встановити по 3 «логічні пари»);
  • 4 завдання відкритої форми з короткою відповіддю (неструктуровані завдання).

Зверніть увагу, що в блоці НМТ з математики не буде завдань відкритої форми з розгорнутою відповіддю.

Як будуть оцінювати завдання блоку НМТ з математики?

Завдання з математики буде оцінено відповідно до схеми нарахування балів, застосовуваної в ЗНО. Тобто по 1 тестовому балу буде нараховано за кожну правильну відповідь на завдання з вибором однієї правильної відповіді, по 1 тестовому балу за кожну правильно визначену логічну пару в завданнях на встановлення відповідності та по 2 бали за кожну правильну коротку відповідь. Отже, за виконання завдань блоку НМТ з математики можна отримати від 0 до 32 балів.

Свій результат (тобто кількість набраних балів за правильно виконані завдання) ви знатимете одразу після виконання блоків НМТ. Пізніше результат кожного блоку буде також переведено в шкалу 100–200 балів. Для отримання результату за шкалою 100–200 необхідно буде набрати як мінімум 4 тестових бали.

Чи до снаги розв’язати завдання тим, хто вивчав математику на рівні стандарту?

Завдання з математики зможуть розв’язати не лише ті, хто вивчав математику на профільному рівні, а й ті, хто вивчав її на рівні стандарту. Адже здебільшого завдання відповідають саме програмі рівня стандарту. До того ж кожному учаснику тестування буде надана можливість скористатися надрукованими довідковими матеріалами, із якими пропонуємо ознайомитися заздалегідь тут.

Для розв’язання завдань з математики упродовж тестування можна буде скористатися чернеткою.

Як підготуватися до виконання завдань блоку НМТ з математики?

Передусім, безперечно, варто продовжувати ретельно працювати над шкільною програмою з математики, відвідуючи онлайн або офлайн уроки, які проводять ваші вчителі, або уроки Всеукраїнської школи онлайн. А для самостійного тренування доречно використовувати:

Така підготовка допоможе не лише якісно повторити теми з математики, передбачені програмою, чи відпрацювати найбільш проблемні розділи, а також призвичаїтися до роботи в середовищі онлайн-тестувальників.




Інші корисні посилання:



Теми з алгебри та початків аналізу для підготовки до ЗНО (НМТ) з математики

5 клас

Дійсні числа (натуральні, раціональні та ірраціональні) порівняння чисел та дій з ними

Цей розділ вивчає найпростіші числа та роботу з ними. В програму ЗНО входять лише натуральні, раціональні та ірраціональні. Розберемося по черзі, що вони означають. 

  1. Натуральні – ті які ми використовуємо при лічбі, тобто 1, 2, 3, 4, 5 і так далі. Ніяких дробів чи чисел із комою.
  2. Раціональні – це числа записані в дробах, кожне раціональне число можна подати у вигляді відношення m/n, де m – ціле число, а n – натуральне.
  3. Ірраціональні – це нескінченний десяткові дроби, як число π. Ірраціональні числа часто виходять в результаті добування коренів, наприклад √3 = 1,732050…

6 клас

Відношення та пропорції, відсотки, основні задачі на відсотки. 

В цій темі учні вивчають те, як числа відносяться одне до іншого. Наприклад, яку частину 5 займає від 10. В типовій задачі цього розділу вам доведеться шукати якийсь відсоток, скажімо 17% від якогось числа, скажімо 124. Потренуватися можна самостійно, а перевірити правильний результат на сервісі “калькулятор відсотків”. 

7 клас

Лінійні, квадратні, ірраціональні, раціональні, показникові, логарифмічні, тригонометричні рівняння і нерівності.

Учні вчаться розвʼязувати текстові задачі за допомогою рівнянь. Діти також знайомляться з методами, як ці рівняння правильно розвʼязувати. Ще одна дуже широка тема, яка включає багато інших розділів математики. Але обʼєднати їх є хорошою ідеєю, адже все що потрібно знати про рівняння та нерівності є саме в цій темі.

Функціональна залежність. Функції та їх головні властивості

Функціональна залежність – це відношення, яке існує, коли один атрибут визначає інший атрибут. Вивчаючи цю тему, діти знайомляться із тим, як розв’язувати задачі за допомогою функцій. Для цього потрібно запамʼятати низку формул.

9 клас

Раціональні, ірраціональні степені, показникові, логарифмічні, тригонометричні вирази та їх перетворення

Це досить велика тема, яка насправді розділена і частково вивчається в інших класах. Однак в програмі для ЗНО і в матеріалах підготовки ця тема обʼєднана. Тут вивчають розклад множника на многочлени, формули скороченого множення та основні співвідношення між тригонометричними функціями.

Числові послідовності

Тут мова йде про геометричні та арифметичні прогресії. Учням пояснюють, що вони означають, як їх будувати та навчають основні формули, які допомагають розв’язувати задачі на послідовності. 

Елементи комбінаторики та теорія ймовірностей

Комбінаторика вивчає кількості різних комбінацій. Вона дозволяє розвʼязувати задачі на ймовірність, тому тісно повʼязана із теорією ймовірностей. Тут також є кілька формул, які варто запамʼятати.

10 клас

Похідна функції. Її геометричний та фізичний зміст

Похідна функції – одна з тем математичного аналізу. Її вчаться знаходити в 10 класі. Також під час вивчення цієї теми діти стикаються з поняттями графіка функції, знаходять кутовий коефіцієнт і складають рівняння дотичної до графіка функцій.

11 клас

Первісна та визначений інтеграл

Тут учні дізнаються про формулу Ньютона-Ляйбніца. Вона потрібна для обчислення визначеного інтеграла. Також учням потрібно запамʼятати таблицю первісних функцій.

Перестановки, комбінації, розміщення (без повторень)

Частково ця тема вивчається ще у 9 класі. Учні знайомляться із поняттям “факторіал”, яке означає добуток натуральних чисел від 1 до самого числа (включаючи це число). Факторіал визначений лише для натуральних чисел та нуля.

Теми з геометрії для підготовки до ЗНО з математики

5 клас

Елементарні геометричні фігури на площі та їх властивості

Це найпростіша тема з геометрії. Тут вивчають що таке точка, промінь, паралельні прямі. Також учні знайомляться із теоремою Фалеса. За легендою, Фалес Мілетський знаходив висоту піраміди Хеопса, вимірюючи довжину її тіні на землі та довжину тіні палиці, вимірюваної висоти. 

7 клас

Круг та коло

Учням доводиться розвʼязувати планіметричні задачі про коло. Діти вивчають, що таке хорди та дотичні до кола лінії. А також вчаться знаходити площу кола і запамʼятовують коротке значення числа π.

8 клас

Трикутники

Діти вивчають теорему Піфагора, та розвʼязують задачі повʼязані з різними видами трикутників. Вчаться рахувати їх площі, периметри, кути та описують кола через вершини трикутників. 

Чотирикутники 

Окрім квадрату та прямокутника існує ще багато видів чотирикутників, наприклад трапеції чи ромби. Учням потрібно навчитися їх розрізняти та розв’язувати задачі, використовуючи формули. 

Многокутник

Многокутників також існує безліч видів: правильні, неправильні, опуклі та інші. Тут завдання такі ж як із чотирикутниками та трикутниками: знайти площу, центр описаного кола і периметри.

9 клас

Координати та вектори на площині

Цей розділ тісно повʼязаний з алгеброю, бо вивчає систему координат. Діти вчаться знаходити скалярний добуток вектора та кути між ними. А також знайомляться із поняттям модуля вектора. 

Геометричні переміщення

Ця тема стосується переміщень простих фігур на площі, пошуку симетрії та рівностей фігур. Тут також є кілька формул, які потрібно запамʼятати.








Форми завдань ЗНО 2023


Тест з предмета складається з наступних форм завдань:

1. Завдання з вибором однієї правильної відповіді.

Для кожного завдання пропонується 4 або 5 варіантів відповіді, з яких лише один правильний. Завдання вважається виконаним, якщо учасник вибрав і позначив правильний варіант відповіді у відповідному полі на екрані комп’ютеру. Завдання вважається виконаним неправильно, якщо відповідь не позначено взагалі, або позначено неправильну відповідь чи позначено кілька варіантів відповіді.

Система оцінювання – 0 або 1 тестовий бал.

2. Завдання на встановлення відповідності.

У завданні пропонується утворити логічні пари, тобто співвіднести матеріал двох колонок, позначених літерою і цифрою. Завдання вважається виконаним правильно, якщо учасник вибрав і позначив правильну літеру від А до Д напроти кожної цифри від 1 до 4 у відповідному полі на екрані комп’ютеру.

Система оцінювання – 0, 1, 2, 3 або 4 тестових бали.

3. Завдання на встановлення правильної послідовності.

У завданні пропонується розташувати події, факти або етапи, позначені літерами, у правильній послідовності, де перша подія має відповідати цифрі 1, друга – 2, третя – 3, четверта – 4.

Система оцінювання – 0, 1 або 2 тестових бали.

4. Завдання відкритої форми з короткою відповіддю.

Завдання вважається виконаним, якщо у відповідному полі на екрані комп’ютеру записана правильна відповідь.

Система оцінювання – 0 або 2 тестових бали.














ЗНО з математики
Тести з математики до ЗНО
ЗНО з математики 2019

Немає коментарів:

Дописати коментар